Aplikacja do budżetu domowego jako wsparcie dla Twoich finansów

Jeśli już prowadzisz swój budżet domowy lub dopiero się do tego przymierzasz, z pewnością zastanawiasz się, jakie narzędzie może pomóc Ci w walce o lepsze, stabilne finanse. Pomocną dłoń w tej kwestii wyciąga aplikacja do budżetu domowego.

W tym wpisie przedstawię Ci aplikację EasyBudget, którą ostatnio poddałem testowi. Dzisiaj dzielę się z Tobą jego wynikiem.

Wpis powstał we współpracy z EasyBudget.pl jednak sposób przeprowadzenia testu oraz jego wynik finalny w żaden sposób nie podlegał ingerencji ze strony Twórców aplikacji. Przedstawiam rzetelne, własne odczucia co do zaproponowanego narzędzia, byś sam mógł podjąć decyzję odnośnie ewentualnego skorzystania z prezentowanego rozwiązania.


Podcast o finansach Sposób na finanse
Podcast o finansach Sposób na finanse
Aplikacja do budżetu domowego jako wsparcie dla Twoich finansów #37
Loading
/

Co to jest aplikacja do budżetu domowego?

EasyBudget to nie mniej, nie więcej jak aplikacja wspomagająca, ułatwiająca prowadzenie budżetu domowego oraz usprawniająca codzienne zarządzanie finansami osobistymi.

Jak już wspominałem wcześniej, w artykule opisującym planowanie wydatków, wybór narzędzia do tworzenia budżetu jest jednym z elementów rozpoczęcia pracy nad usprawnieniem swoich finansów. I tu do akcji wkracza właśnie EasyBudget, aplikacja do budżetu domowego, która dostarcza ciekawe rozwiązania dla osób, które chcą raz a dobrze poukładać swoje finanse osobiste.

EasyBudget zastępuje rozbudowane arkusze Excel oraz zapiski w zeszytach, notatnikach czy drukowanych planerach budżetu. Aplikacja stawia na proste, nowoczesne rozwiązania oraz dostępność do rozliczeń z każdego urządzenia z połączeniem do Internetu. Dostęp do konta i utworzonego budżetu mamy poprzez stronę internetową oraz aplikację na smartfony i tablety. Dzięki temu, po zalogowaniu się na konto, możemy na bieżąco wprowadzać wydatki do przygotowanych kategorii, jak również sprawdzić kondycję naszego budżetu domowego.

Warto podkreślić, iż aplikacja do budżetu domowego EasyBudget daje nam także możliwość udzielenia dostępu do prowadzonego budżetu osobom, które również mają na niego wpływ – członkom rodziny, partnerowi / partnerce lub przyjaciołom / znajomym (np. wspólny budżet prowadzony przez współlokatorów).

Wszystko to sprawia, że praktycznie wszędzie i w dogodnym dla nas momencie możemy dostać się do sporządzonego rozliczenia oraz je aktualizować, co korzystnie wpływa chociażby na regularność prowadzenia budżetu oraz utrzymanie motywacji do działania, która często potrafi spaść do niebezpiecznego poziomu poprzez utrudniony dostęp do wybranego przez nas narzędzia.

Co umożliwia mi EasyBudget?

Po szybkim i łatwym utworzeniu konta na stronie zyskujemy od razu dostęp do aplikacji i możemy zacząć naszą przygodę z tworzeniem rozliczenia na dany miesiąc.

Łatwa konfiguracja wstępna

Aplikacja krok po kroku poprowadzi nas przez wstępną konfigurację naszego budżetu. Bardzo dobrze przygotowane podpowiedzi oraz etapowe uzupełnianie wymaganych informacji sprawia, że rozpoczęcia użytkowania aplikacji nie przysparza żadnych trudności oraz daje 100% pewności, iż niezbędne dane wprowadzimy w odpowiednie miejsce. Wszystko to z pewnością przekłada się na prawidłowe wyliczenia naszej obecnej sytuacji finansowej.

Aplikacja poprosi nas o podanie informacji o posiadanych kontach osobistych, oszczędnościowych, pozwoli na przypisanie do nich odpowiednich kwot, by stan kont, do którego będziemy mieli podgląd dzięki aplikacji, zgadzał się z rzeczywistością.

EasyBudget współdzielenie budżetu
Można łatwo dodać kolejne osoby, które uzyskają dostęp do prowadzonego budżetu

Własne kategorie wydatków

Sprawnie i intuicyjnie będziesz mógł również utworzyć odpowiednie kategorie wydatków, do których następnie przypiszesz kwoty, które planujesz na dany zakres przeznaczyć w obecnym okresie rozliczeniowym.

Można utworzyć dowolne kategorie, co pozwala na dopasowanie aplikacji do potrzeb każdego użytkownika. Wyróżnić da się kategorie nadrzędne / grupy wydatków (np. Przychody, Rachunki, Wydatki regularne, Oszczędności) oraz podkategorie, które do danej grupy da się przypisać (np. opłata za wodę, telefon, jedzenie na mieście, paliwo, raty kredytów).

A wszystko to w przejrzystej, prostej formie graficznej, która sprzyja czytelności całego interfejsu.

EasyBudget kategorie wydatków
Widok kategorii głównych oraz podkategorii wydatków

Przypisywanie środków do wybranej kategorii i kontrola wydatków

Kiedy już mamy utworzone kategorie wydatków aplikacja do budżetu domowego podpowie nam, jak właściwie przypisać do każdej z kategorii zaplanowane kwoty. Możemy skorzystać z autouzupełniania lub samodzielnie uzupełnić odpowiednie pola.

Poniesione wydatki wprowadzamy uwzględniając nie tylko odpowiednią kategorię, lecz również wskazując konto, z którego dany wydatek został poczyniony. To pozwala na utrzymanie dobrego, aktualnego oglądu na sytuację na naszych rachunkach.

Twórz i osiągaj cele oszczędnościowe

To, co mocno zwróciło moją uwagę, to fakt, iż aplikacja do budżetu domowego EasyBudget zachęca do oszczędzania. Bardzo fajnym pomysłem jest opcja budowania celów finansowych poprzez tworzenie celu oszczędnościowego, którego procent realizacji od razu prezentowany jest w formie graficznej.

EasyBudget oszczędzanie
Twórz i monitoruj własne cele oszczędnościowe

Nie ukrywam, że wszelkie ułatwienia w kwestii budowania oszczędności bardzo pochwalam, popieram i zawsze wywołuje to na mojej twarzy uśmiech 🙂 .

Sam wiem, jak nieraz trudno jest do oszczędzania się zmobilizować. Atrakcyjna i czytelna forma prezentowania postępów w oszczędzaniu to na pewno krok w dobrą stronę i element czyniący kwestię oszczędzania bardziej przyjazną i dostępną dla każdego.

Sprawdź sam za free przez 35 dni

Jak każde narzędzie, również aplikacja do budżetu domowego EasyBudget, wymaga zapoznania się z nim oraz sprawdzenia, czy – potocznie mówiąc – dane rozwiązanie „nam leży” , pasuje.

Także w tym zakresie twórcy EasyBudget stoją po stronie Użytkownika, oferując 35-dniowy test swojej aplikacji.

Po założeniu konta otrzymujemy dostęp do aplikacji przez 35 dni zupełnie bezpłatnie, bez żadnych haczyków czy warunków „pisanych drobnym druczkiem” .

Jeden miesiąc (a nawet nieco ponad) to, moim zdaniem, wystarczający okres, by zgłębić funkcje oferowane przez EasyBudget. Bez problemów w tym czasie zdążysz przeklikać się przez dostępne opcje, ustawienia, wprowadzić przychody do budżetu oraz poniesione wydatki.

Skorzystaj z rabatu na plan roczny

EasyBudget przypadło Ci do gustu? Okres testowy zwieńczony decyzją o dalszym korzystaniu z tego rozwązania?

Wykorzystaj 20% zniżki na roczny plan dostępu do EasyBudget i pracuj nad swoimi finansami z wykorzystaniem tego ciekawego narzędzia 🙂 .

Kod na 20% rabatu ważny jest aż do 19.07.2024r.

Konkretny dział Pomocy

Na koniec pragnę jeszcze pochwalić EasyBudget za przygotowanie dobrego działu Pomocy, w którym można znaleźć użyteczne wskazówki co do korzystania z narzędzia.

Plus także za podkreślenie możliwości kontaktu z twórcami aplikacji w razie problemów, których standardowe FAQ nie obejmuje.

EasyBudget pomoc
Sekcja pomocy dostępna w aplikacji

Oceń sam, czy aplikacja do budżetu domowego EasyBudget to dla Ciebie dobre rozwiązanie. Na pewno warto dać temu narzędziu szansę i przynajmniej odpalić bezpłatny test na 35 dni, bez żadnych zobowiązań.

Wejdź na stronę EasyBudget.pl, załóż konto i przekonaj się sam. Według mnie ta aplikacja do budżetu domowego może Cię pozytywnie zaskoczyć! 🙂

Image by rawpixel.com

Podziel się tą treścią z innymi! Dziękuję :)

4 thoughts on “Aplikacja do budżetu domowego jako wsparcie dla Twoich finansów

    1. Zgadza się. Nawet najlepsze narzędzie na nic się zda, jeśli nie będzie motywacji do działania i zachowanej regularności. Nad tym tak samo trzeba pracować, jak nad wyborem narzędzia, które nam prowadzenie budżetu ułatwi.

      1. Sądzę, że „ile osób, tle upodobań” i wskazanie „jednej jedynej słusznej opcji” będzie bardzo trudne. Z pewnością warto skorzystać z okresów próbnych i potestować dane rozwiązanie pod kątem możliwości, jakie dana aplikacja oferuje. Interfejs, zakres konfiguracji, możliwość personalizacji, sposób i intuicyjność korzystania, przejrzystość prezentowania danych – każdy pewnie będzie szukał rozwiązania wpasowującego się w jego upodobania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *