Blog finansowy – zaplanuj budżet, oszczędzaj pieniądze, zdobądź nową wiedzę

Kiedy rok temu zacząłem prowadzić swój blog finansowy „Sposób na finanse” zastanawiałem się, czy poruszanie kwestii pieniędzy ma sens? Czy Czytelnicy faktycznie poszukują takich treści? Czy blog finansowy ma jeszcze rację bytu?

Po roku prowadzenia dla Was „Sposobu na finanse” mogę śmiało stwierdzić, iż chęć samokształcenia się w zakresie finansów jest na szczęście u ludzi silna. Cieszy mnie to, że coraz chętniej sięgacie po wiedzę i chcecie porządkować swoje finanse.

W tym wpisie pokażę Wam, czego oczekuję od samego siebie w kwestii prowadzenia „Sposobu na finanse” oraz czego sam szukałem, gdy rozpoczynałem swoją przygodę z polepszaniem własnych finansów osobistych.

Czy blog finansowy może inspirować?

Zdecydowanie tak! Jednym z założeń, które przyjąłem tworząc ten blog finansowy, była chęć zainspirowania jak największej ilości osób do zabrania się za kwestie zarządzania budżetem, oszczędzania pieniędzy, zabezpieczenia swojego życia i majątku oraz podejmowania rozsądnych decyzji w zakresie korzystania z produktów bankowych i kredytowych.

Kiedy jeszcze sam byłem na początku swojej drogi ku lepszej sytuacji finansowej również poszukiwałem informacji na temat możliwości uporządkowania swoich finansów domowych. Trafiłem na przeróżne źródła, po lekturze których nabrałem zapału do zmierzenia się z zadaniem, jakim jest ujarzmienie budżetu domowego.

W momencie, w którym moje finanse faktycznie zaczęły lepiej pracować dzięki temu, że zacząłem nimi odpowiednio zarządzać, postanowiłem, że sam również mogę podzielić się z innymi motywacją do zrobienia czegoś dobrego ze swoją finansową codziennością.

Treści na blogu staram się tworzyć w taki sposób, by były one nie tylko bogate w wiedzę oraz przydatne sposoby na finanse, ale również zawierały czynnik motywujący Czytelnika do podjęcia realnego działania w zakresie finansów.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że jedno to przeczytać artykuł i wyciągnąć z niego dawkę wiedzy, a drugie to wdrożyć następnie tę wiedzę w życie. Jeśli dana treść nie zawiera szczypty energii, która popchnie nas do działania, to najpewniej wprowadzenie (czasem dość odważnych) zmian w nasze życie, czy to w sprawie finansów czy w innym zakresie, pozostanie jedynie w sferze rozważań.

Liczę, iż tworzone przeze mnie artykuły dadzą Ci jak najwięcej wartościowych informacji oraz pozytywnego „kopa” do działania ;).

Blog finansowy – prosto podana wiedza o pieniądzach… i nie tylko

Wartościowa wiedza – tego oczekujemy po każdym ze źródeł, w którym szukamy nowych zasobów informacji na interesujący nas temat. Według mnie to, co jest równie istotne, to forma podania nam tej wiedzy.

Dlatego też tworząc treści na ten blog finansowy dążę do tego, by informacje, które tu znajdziesz, były przygotowane w sposób prosty i przystępny. I to nie dlatego, że zakładam, że ktoś mógłby ich nie zrozumieć. Wręcz przeciwnie.

Chodzi o to, by dać każdemu Czytelnikowi jak najlepszą możliwość dogłębnego zrozumienia danego zagadnienia, by wyciągnął z danego artykułu „ile wlezie” i maksymalnie wykorzystał potencjał tkwiący w pojawiających się we wpisach radach, sposobach i sugestiach.

Finanse, budżet domowy, oszczędzanie pieniędzy, inwestycje – wiedzy, porad i inspiracji do działania w tym zakresie szukamy, gdy pojawia się nam myśl o tym, by odwiedzić blog finansowy. W zasobach treści dostępnych na tym blogu znajdziesz oczywiście wpisy w tych zakresach.

Jednak budżet domowy to nie tylko prowadzenie tabelek i rozliczeń oraz pilnowanie wydatków. To także odpowiedzialne i rozsądne korzystanie z produktów bankowych oraz kredytów. Porady i sugestie w tym zakresie również znajdziesz na tym blogu. Sprawdź artykuły na ten temat w tej kategorii.

Analiza finansów, budowanie oszczędności oraz zabezpieczenie swojego życia i majątku to nie jedyne składowane, które tworzą naszą finansową rzeczywistość. Warto także zapoznać się z tym, jakie wsparcie w naszej codziennej finansowej walce możemy uzyskać oraz jak prosto i samodzielnie wykonać rozliczenie PIT.

A kiedy już Twoje finanse są pod kontrolą, zebrane oszczędności zapewniają większy spokój a zabezpieczenie bytu najbliższych masz załatwione w 100%… można zacząć interesować się tematyką inwestowania.

Jednak, jak w każdym przypadku, i tutaj przyda się źródło wiedzy, które naświetli nam zagadnienie i pokaże wszelkie plusy i możliwe ryzyko, które z inwestowaniem się wiążą, Ze swojej strony polecam „Finansową Fortecę” . Sam posiadam i oddaję się lekturze.

Jakie narzędzia daje mi blog finansowy?

Narzędzia, które przygotowałem dla Ciebie, zawierają:

  • prosty i przejrzysty arkusz do prowadzenia budżetu domowego,
  • narzędzie do obliczenia bezpiecznego przedziału wysokości rat kredytów,
  • arkusz do oszacowania zalecanej kwoty, na którą warto mieć ubezpieczenie na życie,
  • tabelki ułatwiające kontrolę nad bieżącym zużyciem prądu, wody, gazu,
  • kalkulator Twojej wartości netto.

Wszystko to, a w przyszłości o wiele więcej, znajdziesz w udostępnianych dla Ciebie narzędziach, które możesz uzyskać po zapisaniu się na Newsletter.

Żadnego spamu, same konkrety!

Kiedy sam zaczynałem rozprawiać się z nieładem swoich finansów, te arkusze, które wtedy stworzyłem, były dla mnie ogromną pomocą. Jednocześnie stawiałem na to, by były one jak najprostsze, aby po prostu chciało mi się do nich zaglądać i je regularnie prowadzić. Dzięki temu z pewnością sprawniej uporałem się z chaosem we własnych finansach.

Polecam więc, byś skorzystał z mojego doświadczenia i też ułatwił sobie przeprawę przez Twoją finansową dżunglę 😉 .

Społeczność, którą skupia blog finansowy wokół siebie

To, co wnosi ogromną wartość oraz powala szybciej dzielić się wiedzą, to społeczność, którą tworzy wokół siebie dany temat. To wszyscy stali Czytelnicy, którzy regularnie odwiedzają blog finansowy oraz osoby, które trafiają na daną stronę nieraz jedynie jednorazowo, by zgłębić dane interesujące ich zagadnienie.

To także Wasze zaangażowanie oraz chęć dzielenia się własnymi historiami i doświadczeniami w tematyce finansów poprzez komentarze pod publikowanymi wpisami.

Im nas więcej, tym lepiej. Im więcej opinii i pomysłów w danym temacie, tym większa szansa, że szybciej, łatwiej i z lepszym efektem osiągniemy swoje cele finansowe.

Poza tym, łatwiej jest pokonywać trudności w zarządzaniu finansami, gdy ma się świadomość, iż nie jest się z tym samym i są inni, którzy, tak samo jak my, borykają się z pewnymi przeciwnościami odnośnie porządkowania swoich finansów domowych.

Wymiana doświadczeń jest bardzo motywująca i często inspiruje nas do zastosowania sposobów, o których wcześniej nie słyszeliśmy lub może wahaliśmy się co do sensowności ich użycia.

Dlatego też serdecznie zachęcam Cię do komentowania, dzielenia się informacją o tym blogu oraz do kontaktu ze mną, jeśli poczujesz chęć zadania dodatkowego pytania na dany temat lub podzielenia się swoimi przemyśleniami.

Jakie plany na przyszłość w zakresie „Sposobu na finanse”?

Jak każde dobre źródło informacji również i ten blog finansowy ma ambitne plany, by regularnie dostarczać Ci nową wiedzę, motywować do działania oraz pomagać w uporaniu się z finansami osobistymi. Dlatego też, nieustannie pracuję nad tworzeniem nowych, ciekawych i atrakcyjnych treści. Jeśli już subskrybujesz Newsletter spodziewaj się regularnych wiadomości z informacjami o nowościach.

Podjąłem także działania, które mają na celu udostępniać Ci nowiny w zakresie finansów także w innej formie niż jedynie wpisy na blogu. Możesz spodziewać się wieści w tym zakresie w najbliższym czasie!

Sam na bieżąco poszerzam swoją wiedzę odnośnie finansów, testuję nowe sposoby na zarządzanie pieniędzmi, wyszukuję warte uwagi finansowe newsy, sprawdzam korzystne produkty bankowe. Każdą atrakcyjną i wartościową informacją z pewnością podzielę się z Tobą na łamach bloga.

Jeśli sądzisz, że prezentowane przez ten blog finansowy treści są pomocne, ciekawe, pożyteczne… będę wdzięczny za pomoc w dotarciu do nowych odbiorców. Komentuj, podziel się wieścią o „Sposobie na finanse” ze znajomymi, zapisz się na Newsletter, albo nawet skontaktuj się ze mną w temacie, który chciałbyś, abym poruszył w kolejnych wpisach.

Jak nie przegapić nowości, które zaoferuje ten blog finansowy?

Mam nadzieję, iż treści, które tutaj znajdziesz, spodobają Ci się na tyle, że będziesz miał ochotę na więcej ;-). Aby być na bieżąco z nowościami najlepiej zapisać się na Newsletter. Dzięki temu nie tylko nie przegapisz nowych wpisów, ale także uzyskasz dostęp do wspomnianych wcześniej prostych i skutecznych narzędzi do prowadzenia budżetu domowego.

Gwarantuję, że nie otrzymasz żadnego spamu. Jedynie konkrety i świeża oraz inspirująca dawka wiedzy!

Żadnego spamu, same konkrety!

Warto również śledzić profil bloga w mediach społecznościowych. Zapraszam do odwiedzenia stron na Facebooku oraz na Twitterze. Jeśli posiadasz swoje konto w systemie Bloglovin’ możesz również podążać za nowościami przy pomocy tego systemu.

Zapraszam Cię do regularnego odwiedzania bloga finansowego „Sposób na finanse„. Zadbam o to, byś za każdym razem znalazł tu satysfakcjonujące i odpowiadające na Twoje pytania oraz potrzeby treści, a także dużą dawkę motywacji i inspiracji do działania w różnych aspektach Twojego życia!

Do przeczytania!

PS. Swoją przygodę ze zdobywaniem nowej wiedzy w zakresie finansów zacznij od spisu treści i podążaj za kolejnymi artykułami. Powodzenia w budowaniu lepszej finansowej przyszłości!

Podziel się tą treścią z innymi! Dziękuję :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *