Zarządzanie finansami osobistymi wymaga odpowiedniej motywacji, koncepcji oraz narzędzi. Dlatego też, aby wesprzeć Cię w działaniach, przygotowałem bezpłatne arkusze do prowadzenia budżetu domowego. Jeśli chcesz zabrać się za swój budżet domowy Excel może okazać się niebawem Twoim „dobrym przyjacielem” 😉 .

Budżet domowy Excel lent tools

Stworzony przeze mnie arkusz, do którego wykorzystania Cię gorąco zachęcam, zbudowałem w oparciu o własny pomysł i potrzeby. Jednocześnie zależało mi na tym, by szablon był na tyle prosty i czytelny, abym nie musiał poświęcać zbyt wiele czasu na jego uzupełnienie. Po wprowadzeniu kilku poprawek uzyskałem wersję finalną, którą stosuję do dziś! A teraz dzielę się szablonem z Tobą, aby wspomóc Cię w Twojej walce o Twoje lepsze finansowe jutro.

Wypełnij poniższy formularz i przekonaj się, czy hasło z nagłówka akapitu jest tylko grą słów, czy rzeczywiście proponowany przeze mnie szablon do budżetu domowego okaże się excellent 😉 .


Żadnego spamu, same konkrety!

Budowanie solidnych finansów osobistych to nie tylko prowadzenie comiesięcznych rozliczeń z wykorzystaniem szablonów. Chcąc stworzyć budżet domowy Excel przychodzi z pomocą również w kilku innych aspektach, które są istotne przy dbaniu o swoje finanse.

Dlatego też, pobierając przyszykowany przeze mnie pakiet, uzyskasz także dostęp do arkuszy, które pomogą Ci:

  • prowadzić Twój budżet domowy (ale to już wiesz 😉 ),
  • policzyć Twoją finansową wartość netto,
  • ustalić, na jaką kwotę warto mieć polisę na życie,
  • śledzić zużycie mediów (prąd, woda, gaz),
  • określić kwotę, jaką warto odkładać, by zapewnić sobie środki na emeryturę,
  • policzyć i realizować Twoje cele finansowe,
  • oszacować bezpieczny przedział wysokości rat kredytów.

A do tego dorzucam krótki przewodnik po bezpłatnych szablonach do budżetu domowego, który również znajdziesz w pobranym pakiecie. Zawiera on kilka słów wprowadzenia, aby od razu można było przejść do intensywnego wykorzystania arkuszy. Zapewniam, że tworząc budżet domowy Excel potrafi być solidnym wsparciem w dokonywaniu niezbędnych obliczeń.

Czy gdy prowadzę budżet domowy Excel jest mi w stanie pomóc?

Krótko i na temat: TAK! 😀

Swoją przygodę z ulepszaniem finansów zacząłem właśnie od stworzenia arkuszy, które pomogłyby mi usystematyzować wiedzę o przepływie pieniędzy w moim budżecie. Wykorzystanie szablonów to prosty sposób, aby w jednym miejscu zebrać informacje o przychodach i wydatkach.

Oczywiście da się prowadzić budżet domowy z wykorzystaniem drukowanych planerów, notatnika czy zwykłych kartek, na których spiszesz niezbędne informacje i dokonasz wyliczeń. Każdy sposób jest dobry, byleby Ci odpowiadał, był dla Ciebie zrozumiały i nie zniechęcał Cię swą formą do regularnej pracy nad finansami osobistymi.

Osobiście uważam, że rozpisując swój budżet domowy Excel bardzo ułatwia zadanie i oszczędza czas, który przy innych metodach musiałbym przeznaczyć na każdorazowe uzupełnianie np. kategorii wydatków, przypisanych do nich kwot. Dzięki gotowemu szablonowi w większości przypadków planowanie budżetu na kolejny miesiąc sprowadza się do szybkiego „kopiuj-wklej” i aktualizacji kilku kwot w odpowiednich komórkach arkusza. Szybko, łatwo i przyjemnie. Ja to sobie bardzo chwalę i (naprawdę!) do dziś wykorzystuję.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to sprawdź, jaki jest mój sposób na finanse.

Planuj budżet domowy Excel wykorzystując jako sprzymierzeńca

Zachęcam Cię do podjęcia działań już dziś! Nie czekaj na „lepszy moment” , teraz jest naprawdę idealny czas na to, by zabrać się do planowania swojego budżetu domowego 😉 . Wprowadź swoje finanse osobiste na wyższy, lepszy poziom!

Przygotowane przeze mnie arkusze współpracują zarówno z programem Excel, jak również z bezpłatnym oprogramowaniem OpenOffice.

Wypełnij formularz, arkusz do budżetu domowego (i pozostałe szablony w pakiecie) otrzymasz zupełnie bezpłatnie!


Żadnego spamu, same konkrety!

Jestem przekonany, że proponowane narzędzia pozwolą Ci zrobić porządek w finansach. Zerknij także na artykuł o tym, jak zaplanować budżet domowy, by jeszcze skuteczniej wykorzystać szablony, które już są w Twoich rękach. Bo są, prawda? 🙂

W razie wątpliwości pytaj!

Jeżeli pojawią się jakieś pytania, wątpliwości, trudności w zakresie wykorzystania szablonów, czy też ogólnie w kwestii prowadzenia budżetu domowego, to nie wahaj się pytać. Śmiało podejmij kontakt, postaram się pomóc!

Życzę Ci owocnej pracy nad finansami oraz udanego i przyjemnego korzystania z szablonów do budżetu domowego. Powodzenia!