Dwa lata blogowania o finansach

Blog „Sposób na finanse” prowadzę dla Was już od dwóch lat! Szczerze przyznam, że te dwa lata blogowania minęły naprawdę szybko. Kolejny rok istnienia bloga przyniósł oczywiście nowe wyzwania, sukcesy, trudności. Były chwile radości, były chwile zwątpienia.

Jeśli ciekawi Cię krótkie urodzinowe podsumowanie to zapraszam do dalszej lektury wpisu!

Dwa lata blogowania – co udało się osiągnąć?

Zacznijmy może od spraw przyjemnych 😀 . Skoro już świętować dwa lata blogowania to w pozytywnej atmosferze, a co 😉 .

Wygląd strony

Przede wszystkim wygląd bloga – strona dostała zupełnie nowy szablon, który jest bardziej przyjazny w stosunku do tego, z którym startowałem. Nieco jaśniejsza kolorystyka, czytelniejszy układ. Pojawiła się możliwość wyróżnienia kilku sugerowanych postów na górze strony głównej.

Czy taki układ i wygląd pozostaną na dłużej? Sam nie wiem… cały czas obserwuję stronę, jeśli uda się znaleźć bardziej optymalne rozwiązanie, to zapewne rozważę jego wprowadzenie.

Liczę też na Twój głos w tej sprawie – jeśli tylko masz jakieś uwagi, spostrzeżenia co do wyglądu i funkcjonalności strony, zapraszam do kontaktu.

Wprowadzenie podcastu

Jeśli chodzi o zawartość bloga, to przez te dwa lata blogowania udało mi się wystartować z podcastem finansowym. Podcast zawiera wersję audio opublikowanych na blogu wpisów.

Nie wszystkie artykuły weszły w bazę podcastu. Wybrałem te, które uznałem za najciekawsze i najbardziej wartościowe.

Podcast o finansach dostępny jest na kilku platformach (np. Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasty) i pomału zdobywa kolejnych Słuchaczy.

Mam nadzieję, że z czasem trafi do szerszej grupy odbiorców i będzie służył kolejnym osobom zainteresowanym zrobieniem porządku w swoich finansach osobistych 🙂 .

Na chwilę pisania tego podsumowania dostępne są do odsłuchania 23 odcinki. A kolejne niebawem się ukażą, obiecuję! Zachęcam do słuchania i śledzenia nowości związanych z podcastem finansowym!

Szersza obecność w social mediach

Dzięki temu, że udało mi się wygospodarować nieco czasu oraz pomysłów na działanie w social mediach, dwa lata blogowania przyniosły również przełom w aktywności bloga na Facebooku. Prowadzę na tej platformie profil strony od samego początku jej istnienia.

Jednak dopiero po nieco większym zaangażowaniu się w społeczność finansową na FB (m.in. grupy finansowe), udało się zachęcić nowe osoby do odwiedzenia strony oraz obserwowania profilu bloga.

Działanie w social mediach to naprawdę wymagająca kwestia, która nie wybacza błędów i żąda przemyślanych strategii oraz stałej obecności. Nie zawsze uda się wszystko dopiąć na ostatni guzik i na bieżąco śledzić mega dynamicznie zmieniającą się sytuację w „socjalach” .

Jednak staram się jak mogę, efekty są widoczne i cieszę się z każdej nowej wizyty na profilu oraz na blogu.

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji to wpadnij na profil bloga na Facebooku i Twitterze. Z góry dziękuję za wszelkie komentarze i polubienia 😉 .

Ciekawe współprace, testy, recenzje

Kolejną kwestią, o której chcę wspomnieć, jest fakt pojawienia się na blogu nowego działu, nazwanego „Recenzje i testy” .

Na pierwszy ogień (i na ten moment jedyny) poszedł… program afiliacyjny LeadStar, z którego korzystam. Jeśli Ciebie również interesuje możliwość „zarabiania przez polecenie” , zapoznaj się z wpisem na ten temat. Sprawdź, jakie korzyści możesz osiągnąć wykorzystując program afiliacyjny.

Liczę, że na blogu pojawią się niebawem kolejne recenzje i testy przydatnych narzędzi oraz wszelkich wartościowych źródeł i pomocy, które warto wykorzystać w walce o swoje lepsze finanse osobiste.

Dwa lata blogowania i śledzenie różnych, różnorodnych treści w Internecie, związanych z tematyką finansów, naprowadziły mnie także na stronę Finansoweinfo.pl. To prowadzony regularnie Newsletter, ukazujący się na koniec tygodnia i zawierający jego finansowe podsumowanie. Fajna, czytelna formuła, sprawdzone i rzetelne treści. Polecam! A przy okazji wspomnę, iż w jednym z wydań tegoż Newslettera blog Sposób na finanse został zauważony i wspomniany jako źródło ciekawych sposobów na oszczędzanie. Dziękuję i cieszę się, że udało się taką współpracę podjąć!

Zadziałać wspólnie udało się również z projektem „Pan Debeściak” . Moja wypowiedź pojawiła się w jednym z odcinków podcastu (z dnia 10.06.2022), który traktuje o inwestycjach. Jest szansa, iż w następnych odcinkach dotyczących finansów „Pan Debeściak” również da mi możliwość podzielenia się swoim doświadczeniem w zakresie finansów domowych.

Każdą taką szansę na ciekawą współpracę przyjmuję z otwartymi ramionami!

Uaktualnienie i rozbudowanie bezpłatnych narzędzi do budżetu domowego

Czym byłby blog o finansach bez narzędzi finansowych 😉 .

Te, które sam stworzyłem, i które Tobie proponuję, udało mi się zaktualizować oraz poszerzyć o nowe, proste, przejrzyste, przydatne arkusze. Zachęcam Cię do skorzystania z nich. Coś mi mówi, że pomogą Ci one usprawnić Twój budżet domowy i utrzymać go w ryzach przez długi czas.

Zapisz się na poniższy Newsletter i sam się przekonaj!

Żadnego spamu, same konkrety!

Co nie wyszło przez te dwa lata blogowania?

Ostatni rok działalności bloga to jednak nie tylko pasmo sukcesów i radości 😉 .

Nie wszystko udało się zrealizować tak, jak planowałem. Ale cóż… twórczość internetowa to twór, który potrafi się zmieniać z minuty na minutę i wymaga nieustannego pielęgnowania oraz uwagi.

Brak regularności

Brak regularnych publikacji przez ostatni rok to moja największa bolączka. Pocieszam się tym, że udało się odświeżyć starsze treści oraz dość konkretnie podziałać z wdrożeniem podcastu.

Jednak brak regularności nie służy blogowi. I to jest zdecydowanie punkt, który chcę poprawić, i nad którym mam zamiar mocno pracować.

Regularne publikacje to kwestia numer jeden na kolejny rok istnienia bloga!

Jakie założenia na kolejny rok?

Minione dwa lata blogowania pokazały mi, że warto prowadzić bloga finansowego. Każdemu Odwiedzającemu bardzo dziękuję za czas poświęcony na zgłębianie treści strony, licząc jednocześnie, że wyciągnęliście z artykułów tyle ile się da, by jak najlepiej zarządzać swoimi finansami domowymi.

W następnym roku działania bloga stawiam przede wszystkim na częstsze, bardziej regularne publikacje nowych treści. Oczywiście nadal będę te treści szerzył również w formie podcastu.

Liczę, iż uda się nawiązać kolejne ciekawe znajomości, współprace, przygotować dla Was następne recenzje i testy.

Wszelkie uwagi, przemyślenia, spostrzeżenia, propozycje – śmiało kierujcie do mnie, zapraszam do kontaktu na bieżąco!

W mojej ocenie były to owocne dwa lata blogowania i szczerze to jestem już ciekaw, co przyniesie kolejny rok prowadzenia bloga 🙂 .

Ale tego mijającego roku oraz wszystkich nadchodzących dni / tygodni / miesięcy / lat istnienia projektu nie było by bez Was – Czytelników, Odwiedzających!

Bardzo Wam dziękuję i zapraszam do dalszego odwiedzania Sposobu na finanse!

Podziel się tą treścią z innymi! Dziękuję :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *