Program afiliacyjny – zarabianie przez polecanie

Jeżeli szukasz sposobów na zarabianie w Internecie, warto swoją uwagę skierować na program afiliacyjny, który umożliwi Ci otrzymywanie prowizji za polecanie towarów i usług z praktycznie każdej branży. Jest to ciekawa opcja na uzyskanie dochodu pasywnego, która, w zależności od Twojego zaangażowania, może przynieść Ci zarobki od kilku do nawet kilkuset złotych miesięcznie.

Prześwietlam program afiliacyjny LeadStar i oceniam, czy rzeczywiście warto z takiej formy zarabiania korzystać.

Kto może przystąpić do programu afiliacyjnego?

Każdy! I to jest w tym wszystkim najlepsze 🙂 . Nie musisz prowadzić działalności gospodarczej, nie musisz posiadać rozbudowanego sklepu, zaplecza marketingowego, czy ogromnej bazy Klientów. Każdy może zacząć praktycznie od zera. Oczywiście własna strona internetowa, blog, czy popularny profil na Facebooku to idealne źródła, dzięki którym możesz kierować ruch na wybrany przez Ciebie program afiliacyjny. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by linki partnerskie kierować do swoich znajomych lub publikować w innych miejscach w sieci, w których się pojawiasz (np. Facebook, Instagram, grupy dyskusyjne).

Od Twojej pomysłowości i kreatywności zależy to, jakie wyniki osiągniesz wykorzystując wybrany program afiliacyjny. Program LeadStar, który w tym wpisie prześwietlam, oferuje Ci szerokie możliwości promocji linków, oddając do dyspozycji m.in. zwykłe linki tekstowe, jak i atrakcyjne kreacje (klikalne banery). Ty decydujesz, która forma bardziej Ci odpowiada, lub korzystasz z kilku jednocześnie, w zależności od potrzeb i przyjętej przez Ciebie strategii. To również ogromna zaleta LeadStar – nikt niczego Ci nie narzuca. Promujesz te programy, które Ci odpowiadają, które sam wybierasz z przepastnego Katalogu Programów.

Jak uruchomić program afiliacyjny?

W przypadku LeadStar to naprawdę nic trudnego! Wystarczy jedynie:

 1. Zarejestrować się na stronie leadstar.pl.
 2. Kliknąć link aktywujący konto.
 3. Zaczekać na (zazwyczaj szybką) weryfikację konta.
 4. Dołączyć do wybranych przez siebie Programów Partnerskich, które znajdziesz w dostępnym na Twoim koncie Katalogu. Każdy program ma jasno opisane zasady promowania oraz wyszczególnione prowizje, które zarobisz za akcję podjętą przez klienta, który dzięki Twojemu poleceniu skorzysta z danej usługi / produktu.
 5. Po otrzymaniu informacji, o uruchomieniu dla Ciebie wybranego programu partnerskiego, zaczynasz publikować linki do niego w dostępnych dla Ciebie źródłach. Warto pamiętać, że sam również możesz korzystać z danego produktu / usługi kierując się do niego z Twoich indywidualnych linków partnerskich. Dzięki temu także zostaną naliczone dla Ciebie prowizje!
 6. Gdy już Twoje linki partnerskie „pójdą w świat” możesz wygodnie śledzić ich skuteczność oraz uzyskane z ich pomocą prowizje w rozbudowanym Panelu Statystyk na swoim koncie.
 7. A gdy już pojawi się dochód za pierwsze rozliczone programy, będziesz mógł zlecić wypłatę prowizji samodzielnie, w dowolnym momencie. Jeśli tego nie zrobisz, LeadStar automatycznie wypłaci naliczone dla Ciebie prowizje na wskazany na Twoim koncie rachunek bankowy na koniec miesiąca (próg wypłaty to jedynie 1zł!).

Panel, który oferuje program afiliacyjny LeadStar, jest naprawdę bardzo intuicyjny i pozwala szybko odnajdować interesujące Cię opcje, dołączać do kolejnych programów, które chcesz promować, śledzić statystyki, czy też… zdobywać wiedzę odnośnie tego, jak jeszcze skuteczniej zarabiać dzięki afiliacji.

Za co program afiliacyjny wypłaca wynagrodzenie?

W zależności od kampanii, którą będziesz promować, prowizję możesz otrzymać za rozliczenie według jednego z poniższych modeli:

 • CPL – Cost Per Lead – wynagrodzenie otrzymasz za każdy zaakceptowany wniosek wypełniony przez potencjalnego Klienta. Klient taki oczywiście musi spełnić określone warunki, np. zostawić swoje dane kontaktowe na stronie.
 • CPS – Cost Per Sale – w tym modelu prowizja należy Ci się w momencie, gdy Klient kupi daną usługę / produkt. Uzyskasz wtedy stałą kwotę (stawka określona w PLN) lub procent od kwoty wydanej przez Klienta.
 • CPA – Cost Per Action – Reklamodawca określa, jaką akcję ma wykonać Klient, abyś mógł otrzymać za to wynagrodzenie. Może to być np. wzięcie udziału w konkursie, wypełnienie ankiety.
 • CPC – Cost Per Click – w tym przypadku prowizja naliczana jest za każde kliknięcie w reklamę.
 • CPO – Cost Per Order – model podobny do CPS, jednakże w CPO kwota, którą uzyskasz za zakup dokonany przez Klienta jest stała i niezależna od wartości zamówienia.

Ogromną zaletą LeadStar jest to, że każda kampania ma bardzo jasno i szczegółowo określone stawki oraz model rozliczenia, dzięki temu zawsze wiesz, jakiego sposobu rozliczenia się spodziewać oraz możesz łatwo określić szacunkowy przychód, jaki może Ci przynieść dany program afiliacyjny.

Co mogę promować poprzez program afiliacyjny?

LeadStar oddaje w Twoje ręce bogaty Katalog Programów, do których możesz dołączyć. Możesz promować reklamy m.in.:

 • operatorów komórkowych oraz dostawców Internetu,
 • ubezpieczycieli,
 • banków – konta bankowe i lokaty,
 • pożyczkodawców – kredyty, chwilówki,
 • sieci zakupowych (Ceneo, Allegro, AliExpress),
 • sklepów odzieżowych, sportowych, budowlanych, z biżuterią, kosmetykami itd.

W zależności od Twoich potrzeb i zainteresowań z pewnością znajdziesz program (wybierasz z ponad 500!), do którego będziesz mógł dołączyć i zarabiać na uzyskiwanych z reklam prowizjach.

Od siebie dodam to, że, jak to w kwestii reklam, nikt nie lubi być nimi zasypywany. Jeżeli więc planujesz umieszczać linki afiliacyjne w swoich tekstach na blogu, postaraj się, by były one zgodne z treścią bloga, danego wpisu. Jestem również zdania, że warto promować to, co się zna, lubi i szanuje. Zdecydowanie więcej osób zdecyduje się skorzystać z Twojego polecenia, jeśli oparte ono będzie na uczciwej, rzetelnej recenzji, aniżeli na nagminnym „wpychaniu” komuś danego rozwiązania.

Program afiliacyjny – zalety i wady

Jeśli chcesz zasilić swój budżet domowy dodatkowymi środkami i jednocześnie szukasz sposobu na zarobek online – to program afiliacyjny jest rozwiązaniem dla Ciebie. Szczególnie, że możesz zarabiać również na własnych zakupach!

Ze swojej strony polecam Ci rejestrację w programie LeadStar.pl. Sam z niego korzystam, załączając linki np. do ofert banków, które znam i wykorzystuję na co dzień.

Zalety zarabiania poprzez afiliację to:

 1. Jest to sposób na dodatkowy dochód praktycznie dla każdego.
 2. Nie jest wymagany żaden wkład własny ani prowadzenie firmy.
 3. Promujesz te usługi / produkty, które chcesz oraz w sposób, jaki chcesz (o ile wybrany przez Ciebie sposób jest zgodny z określonymi dla danej kampanii warunkami), wykorzystując do tego posiadane zaplecze (strona, blog) lub zaplecze, które dopiero zbudujesz (znajomi, grupy na FB).
 4. Nie musisz pilnować rozliczenia prowizji i wypłat środków – LeadStar zrobi to za Ciebie, a Ty wygodnie będziesz śledzić Statystyki na swoim koncie.
 5. Jest to forma zarobku, która nie wymaga ogromnego nakładu pracy i może być wykonywana z każdego miejsca na świecie. Raz tworzysz np. wpis na stronie, czy blogu, albo zamieszczasz link do reklamy na forum, czy grupie, i czekasz na naliczane prowizje za działania Klientów. Aczkolwiek, wiadomo, im więcej pracy włożysz w marketing Twoich linków, tym większe prowizje uzyskasz.
 6. Zarobione środki łatwo rozliczysz w zeznaniu rocznym PIT. W kwestii metod rozliczenia dochodu z afiliacji LeadStar zapewnia zresztą bogatą bazę wiedzy na swojej stronie.

Jeśli zaś chodzi o wady… to, cóż… jest to zarobek rozliczany na zasadzie prowizji. Nie masz więc stałej umowy i gwarancji regularnych dochodów. Raz zyskasz więcej chętnych, którzy zdecydują się na podjęcie akcji z promowanej przez Ciebie kampanii, a raz kliknięć będzie mało, lub wcale. Dlatego też traktowałbym program afiliacyjny jako źródło dodatkowego dochodu i możliwość na spróbowanie swoich sił w marketingu internetowym.

Chcesz przystąpić do programu partnerskiego LeadStar? Zarejestruj się i zacznij zarabiać już dziś! Dla mnie jest to sprawdzone rozwiązanie, które mogę Ci z czystym sumieniem polecić. Życzę Ci powodzenia w budowaniu swojego dochodu pasywnego z pomocą afiliacji!

Podziel się tą treścią z innymi! Dziękuję :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *