Trzecie urodziny bloga – podsumowanie i plany

Minęły już 3 lata, a nawet nieco ponad trzy, od kiedy to na blogu pojawił się pierwszy wpis.

W te trzecie urodziny bloga przyszedł czas na podsumowanie oraz podzielenie się planami co do dalszej egzystencji Sposobu na finanse.

Trzecie urodziny bloga – co wydarzyło się przez ostatni rok?

Zanim wspomnę najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce od poprzednich, drugich urodzin bloga, chcę podzielić się pewną myślą, która narodziła mi się głowie, gdy szykowałem się do napisania urodzinowego wpisu. Mianowicie: trzy lata to sporo i jednocześnie niewiele, jednak jestem bardzo zadowolony, że historia bloga nadal trwa i zakładam, że – oby tak było! – trwać nadal będzie.

Tym, co przede wszystkim chcę podkreślić w te trzecie urodziny bloga, to fakt, iż tworzenie dla Was treści finansowych daje mi ogromną satysfakcję, tym bardziej, że udało się również uzyskać wzrost ruchu na blogu przez ostatni rok. Wiąże się to np. z większą aktywnością w mediach społecznościowych oraz wprowadzeniem kilku zmian w zakresie optymalizacji bloga.

Szczególnie jestem pod tym względem zadowolony z nowej formy udostępniania podcastu w treści artykułów, co znacznie wpłynęło na szybkość ładowania się poszczególnych stron. A, jak wiadomo, sprawne i optymalne działanie dodatkowo zachęca do eksplorowania materiałów na blogu, co przekłada się także na zwiększający się średni czas pobytu Czytelników na stronie.

Udało mi się opublikować dla Was 14 nowych artykułów, jak również kontynuować publikację podcastu o finansach, z czego jestem bardzo dumny, bo to jednak kolejne zadanie do wykonania. Biorę je jednak „na klatę” i również w kwestii podcastu obserwuję wzrosty ilości odsłuchań. Chociaż zdecydowanie przydałoby się jeszcze popracować nad widocznością podcastu w różnych platformach, na których jest on dla Was dostępny.

Wyróżnić chcę natomiast kilka materiałów, z których publikacji cieszę się najbardziej. Przede wszystkim dlatego, że niektóre z nich wiążą się z nawiązaniem nowych, ciekawych opcji współpracy z osobami z branży blogowej, finansowej.

Dlatego też w trzecie urodziny bloga podkreślam:

Standardem póki co u mnie jest jedna rzecz: co roku wytykam sobie, iż, moim zdaniem, treści pojawia się zbyt mało i są one publikowane nie tak często, jak sobie zakładam. Z drugiej jednak strony zdaję sobie sprawę z tego, że najbardziej cenicie sobie treści konkretne, przemyślane i wartościowe. Co za tym idzie – publikuję wtedy, kiedy mam pewność, iż stworzony artykuł Wam się przyda i spełni moje wewnętrzne standardy jakości 😀 .

Jednak, aby tradycji stało się zadość, i w tym podsumowaniu powtórzę: wszelka mobilizacja sił do częstszego pisania mile widziana i pożądana! 🙂

Co w planach na kolejny rok?

Jeśli jesteś zapisany na prowadzony przeze mnie Newsletter to z pewnością dostałeś ode mnie wiadomość z zapowiedzią wprowadzenia nowości na blogu. Nie zamieszczałem żadnych szczegółów i teraz również jeszcze się nimi nie podzielę, jednak jestem zdeterminowany i mocno wierzę w to, że do kolejnego podsumowania blogowej twórczości te nowości zdążę wprowadzić 🙂 . Bądźcie czujni i wypatrujcie maili z powiadomieniami o postępach prac!

W planach jest także częstsze publikowanie nowych treści oraz dalsza praca nad promocją bloga, by mógł on trafiać do nowych Odbiorców. Nie omieszkam również kontynuować prowadzenia podcastu oraz skupię się nad poszukaniem sposobów na to, by również ta forma przekazu treści finansowych znalazła nowych fanów.

Jeśli blog i podcast przypadły Ci do gustu, to, korzystając z okazji, że to trzecie urodziny bloga, poproszę Cię o to, byś wspomniał o tworzonych przeze mnie treściach na swoich socjalach. Każdy link, komentarz i łapka w górę są bardzo mile widziane i za każdą reakcję będę bardzo wdzięczny i już teraz z góry serdecznie Ci dziękuję 🙂 .

To tyle podsumowań. Niezmiernie się cieszę, iż jesteś ze mną w trzecie urodziny bloga Sposób na finanse. Zapraszam do przeczesywania zasobów bloga oraz podcastu, a także do odwiedzania strony co jakiś czas w poszukiwaniu nowych, pomocnych, motywujących do działania z finansami treści.

Pozdrawiam serdecznie i do przeczytania / usłyszenia!

Podziel się tą treścią z innymi! Dziękuję :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *