Wakacje w Polsce – sprawnie zaplanuj udany wypoczynek

Chociaż jest już połowa sierpnia, to sezon wakacyjny ciągle trwa. Sprawdzam więc, czy w 2020 można znaleźć ciekawe opcje na wakacje w Polsce? Przeanalizujmy oferty na wakacje last minute, a przy okazji sprawdzimy, czy podczas rezerwowania urlopu można wykorzystać też łatwo bon na wakacje.

Wakacje w Polsce – założenia przy szukaniu ofert

Szukając ofert na wakacje w Polsce, czy też w jakimkolwiek innym państwie, zawsze warto kierować się ustalonymi wcześniej założeniami. Pozwoli Ci to szybciej znaleźć odpowiednie propozycje. Ofert wakacyjnych wszelkiej maści jest pełno. Dobrze jest ułatwić sobie wybór tej najciekawszej.

Osobiście polecam przyjąć w trakcie poszukiwań następujące założenia:

  1. Jaki region Cię interesuje? – celujesz w znane i popularne kurorty, a może poszukujesz bardziej spokojnych i mniej nawiedzanych przez turystów zakątków?
  2. Jaką formę transportu wybierasz? – ruszysz w trasę własnym autem, a może zostawisz samochód w garażu i wykorzystać opcję PKP lub PKS? Czy region, do którego planujesz się wybrać ma dobre połączenia kolejowe i autobusowe, jeżeli chcesz zrezygnować z podróżowania autem? A może jedziecie większą grupą i można zastanowić się nad wynajęciem busa?
  3. Na jak długo chcesz wyjechać? – szybki wypad za miasto na weekend, na 3-4 dni, a może dłuższa regeneracja sił i przynajmniej tygodniowe lenistwo w interesującej lokalizacji?
  4. Ile osób wybiera się na wakacje? – ruszasz na wakacje sam, ze swoją drugą połówką, a może zabierasz dodatkowo dziecko / dzieci lub może organizujesz liczniejszą grupę żądną wakacyjnych wrażeń? Dokładnie sprawdź, czy dany obiekt ma w wybranym przez Ciebie terminie wystarczająco miejsc, by Was wszystkich pomieścić. A jeśli nie? Cóż… może w pobliżu jest też inny hotel, w którym część podróżników mogłaby się zatrzymać?
  5. Czy oprócz zakwaterowania ważne jest dla Ciebie wyżywienie zawarte w ofercie? – niektórzy lubią po prostu mieć dobrą „bazę wypadową” i wynajęty pokój traktują jedynie jak „noclegownię” , większość czasu spędzając na wycieczkach po okolicy i pałaszując przysmaki w lokalnych barach / restauracjach, albo gotują sami (np. w pokojach z aneksem kuchennym lub w obiektach, które dają dostęp do kuchni zaaranżowanej specjalnie dla swoich gości). Inni wolą mieć zapewnione wyżywienie w hotelu / obiekcie i w ogóle się tym nie martwić. A Ty do której z tych grup należysz?
  6. Jakie atrakcje i możliwości wypoczynku Cię interesują? – potrzebujesz jedynie łóżka do spania i prysznica na szybką kąpiel czy może oczekujesz, że codziennie wskoczysz do basenu, skorzystasz z sauny i na dokładkę uraczysz się jakimś zabiegiem w lokalnym SPA? A co z najmłodszymi uczestnikami wakacji? Sala zabaw wystarczy, czy może trzeba będzie poszukać opcji z zewnętrznym placem zabaw, by najmłodsi mieli gdzie się wyszaleć?
  7. Jaki budżet jesteś w stanie przeznaczyć na wakacje? – szukasz ofert na krótszy wyjazd i planujesz wydać około 500-600zł? A może nawet mniej? A może odłożyłeś już konkretniejszy budżet i właśnie przyszedł moment, aby te fundusze spożytkować na długie, wymarzone i zasłużone wakacje?

A czym Ty kierujesz się przy poszukiwaniu opcji na upragniony urlop? Podziel się swoimi uwagami w komentarzach!

Gdzie szukać opcji na wyjazdy? – moc zakupów grupowych

Kiedy uda Ci się już określić, co jest dla Ciebie ważne podczas wypoczynku, warto jest skorzystać z wygodnych portali, które zawierają sporo opcji turystycznych i jednocześnie oferują zakup wakacji w bardzo korzystnej cenie. To właśnie dzięki szukaniu ofert na wakacje w Polsce natrafiłem na portale zakupów grupowych. Nie ukrywam, iż udało mi się dzięki nim skorzystać z kilku opcji wyjazdowych na naprawdę ciekawych warunkach. A przy dobrym zarządzaniu budżetem domowym szukanie oszczędności jest istotne, także korzystanie z tego typu portali tym bardziej mnie zainteresowało.

Ze swojej strony mogę polecić Ci wizytę na portalu Travelist (klikaj i szukaj wyjazdów) oraz Groupon (klikaj i szukaj wyjazdów, i nie tylko). Przy okazji wspomnę, iż portal Travelist oferuje dodatkowo opcję uregulowania płatności (w części lub w całości, zależy od ceny wybranej opcji) przy pomocy Bonu Turystycznego. Taki bon na wakacje przewidziany został w 2020r. dla rodzin z minimum jednym dzieckiem. Ale o tym nieco więcej w dalszej części wpisu.

Oba wspomniane portale zakupów grupowych charakteryzują się prostotą wyszukiwania ofert oraz przejrzystą formą komunikacji odnośnie tego, co dana oferta zawiera, jaka jest jej cena oraz jakie są warunki ewentualnych zwrotów / reklamacji. Chociaż, szczerze mówiąc, nie zdarzyło mi się jeszcze ani razu czegokolwiek reklamować w związku z wycieczkami, które poprzez te portale zakupiłem. Doświadczenie moje dotyczy tutaj głównie opcji na wakacje w Polsce – problemów nie miałem i zawsze był to świetnie spędzony czas, nigdy nie czułem się gorzej traktowany z powodu zakupienia wypoczynku w danym obiekcie w niższej (często naprawdę dużo niższej!) cenie.

Osobiście taka forma poszukiwania opcji na wakacje bardzo przypadła mi do gustu i gdy tylko mam odłożone nieco funduszy oraz ustalone założenia co do wypoczynku, swoje kroki kieruję właśnie na Travelist oraz Groupon – i zawsze udaje mi się znaleźć kilka ofert, spośród których mogę wybrać tę najciekawszą.


Dołącz do osób, które już zabrały się za usprawnianie swoich finansów osobistych i odbierz bezpłatne narzędzia do budżetu domowego!
Loading

Bon na wakacje – dodatkowe środki na wypoczynek

W roku 2020, ze względu na trudną sytuacją w sektorze turystycznym, którą to wywołała epidemia koronawirusa, rząd zdecydował się na wprowadzenie świadczenia o nazwie „Bon Turystyczny” . Było z tym pomysłem nieco przejść – od szumnego ogłoszenia nowiny o dodatkowych środkach na wakacje dla każdego zatrudnionego na umowę o pracę, poprzez opcje wycofania się z pomysłu, aż po jego zmianę i wdrożenie w obecnej formie. Na ten moment takowy bon na wakacje otrzymać mogą rodziny z minimum jednym dzieckiem. Świadczenie wynosi 500zł (jednorazowo), a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością rząd dopłaca jeszcze 500zł (czyli łącznie uzyskać można wtedy 1000zł). Więcej o tym dofinansowaniu piszę na blogu w osobnym artykule, zapraszam do zapoznania się (klik).

Jeżeli więc rozważasz wyjazd z rodziną na krótsze lub też dłuższe wakacje i posiadasz już swój bon na wakacje, to zachęcam Cię do skorzystania z opcji na portalu Travelist, gdzie, jak już wspomniałem, w łatwy sposób wykorzystasz bon turystyczny do opłacenia wybranego pobytu. Zaznaczam jednak, iż nie dotyczy to wszystkich ofert, albowiem warunkiem skorzystania z bonu na wakacje jest akceptacja tejże formy rozliczenia przez dany hotel / ośrodek / obiekt.

Wakacje w Polsce 2020 – podsumowanie

Pomimo sytuacji z koronawirusem, który nieco namieszał w życiu nas wszystkich w 2020r., sezon wakacyjny w Polsce nie wyglądał źle. Śmiem twierdzić nawet, iż wyglądał całkiem dobrze, wnosząc po zapełnionych plażach i zajętych terminach w wielu obiektach turystycznych. I chociaż z jednej strony ciągle pewnie gdzieś z tyłu głowy jest ta myśl o wirusowym zagrożeniu, to z drugiej strony zapewne sporo osób potrzebuje po prostu chwili relaksu, odprężenia, zmiany otoczenia.

Z własnego doświadczenia wiem, iż wakacje w Polsce potrafią być naprawdę udane. I, choć dane było mi posmakować wypoczynku w różnych krajach (głównie dzięki wyjazdom z Rodzicami w latach młodości), to urlopem w kraju również nie pogardzę. Odwiedzałem nasze polskie morze, wędrowałem po polskich górach (a właściwie dolinach), a także byłem gościem w paru miejscach w swoich rodzinnych stronach oraz w pobliżu obecnego miejsca zamieszkania. Zawsze udało mi się dobrze wypocząć, naładować baterie, poznać nowe miejsca i złapać oddech (często świeżego!) powietrza.

A jakie Ty masz zapatrywania co do wakacji w kraju? Odkrywasz uroki Polski czy zapuszczasz się w dalsze rejony świata? A może skusił Cię bon na wakacje i planujesz lub może własnie odbyłeś urlop w Polsce? Czekam na wszelkie wieści w komentarzach!

Podziel się tą treścią z innymi! Dziękuję :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *