Pomocna wiedza finansowa – poznaj Twój Finansowy Niezbędnik i jego 6 głównych filarów

Wiedza finansowa podana w zorganizowanej formie to zdecydowane ułatwienie dla osób, które poszukują informacji w tematyce finansów osobistych. Dlatego też, biorąc pod uwagę również opinie i sugestie Czytelników bloga, przygotowałem Finansowy Niezbędnik, który stanowi zbiór najistotniejszych kwestii związanych z zarządzaniem budżetem.

Jestem przekonany, iż dzięki temu będziesz w stanie szybciej znaleźć interesujące Cię informacje o finansach, i to w takiej formie, w jakiej lubisz najbardziej (wpisy lub podcast). Przeczytaj artykuł i dowiedz się co kryje w sobie Finansowy Niezbędnik, aby wykorzystać w pełni możliwości, które dostarcza.

Wiedza finansowa w przystępnej i wygodnej formie

Na blogu od samego początku stawiam na solidne, wyczerpujące i merytoryczne artykuły. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że nie każdy ma od razu „siłę i motywację” do wertowania dłuższych treści w poszukiwaniu inspiracji i natchnienia do działania w zakresie swoich finansów.

A zależy mi na tym, aby wiedza finansowa zawarta na blogu była dopasowana do oczekiwań różnych Odbiorców. I takich, którzy lubią dłuższe treści, jak i tych wertujących Internet w poszukiwaniu krótkich i zwięzłych form, zawierających jednak wartościowy i pomocny content.

Właśnie dlatego zdecydowałem się przygotować Finansowy Niezbędnik. Jego główną ideą jest zebrać najważniejsze kwestie odnośnie finansów osobistych w jednym miejscu, zaprezentować je w uporządkowanej strukturze oraz przystępnej, krótkiej formie pisanej (porady finansowe) czy też przystosowanej do słuchania (podcast finansowy).

Jaka jest zawartość Finansowego Niezbędnika?

Finansowy Niezbędnik to przede wszystkim wiedza finansowa, która przyda Ci się, gdy chcesz dopiero ruszyć z działaniami prowadzącymi do polepszenia Twoich finansów osobistych. Zawartość wpisów tworzonych w zakresie #FinTips zawiera całą niezbędną esencję w zadanym temacie, co sprawia, iż również Czytelnicy, którzy już pracują nad swoim budżetem, mogą znaleźć w nich swego rodzaju podsumowanie / powtórzenie w danym zagadnieniu.

Co w takim razie znajdziesz w Finansowym Niezbędniku? Czekają na Ciebie:

  1. Porady finansowe – krótko i na temat, sama kwintesencja contentu, #FinTips w zakresie budżetu domowego, usprawniania finansów osobistych, oszczędzania pieniędzy, budowania swojego bezpieczeństwa finansowego itd.
  2. Podcast finansowy – masz intensywny dzień, zapełniony kalendarz i sporo za dużo na głowie, ale lubisz w międzyczasie posłuchać czegoś ciekawego? Podcast o finansach jest do Twojej dyspozycji i bardzo chętnie zagości w Twoich słuchawkach / głośnikach!
  3. Arkusz budżetu domowego – ułatw sobie zadanie i buduj oraz kontroluj swój budżet domowy przy pomocy prostych, intuicyjnych arkuszy, które pozwolą Ci ustalić kondycję Twoich finansów oraz obrać metodologię działania, by ich stan był jak najlepszy.
  4. #FinMasters – seria prezentująca rzetelne materiały tworzone we współpracy z ekspertami, znawcami, fascynatami, miłośnikami tematyki finansów osobistych;
  5. Produkty bankowe – sprawdzone, przetestowane przeze mnie oraz polecane opcje na konta bankowe, oszczędnościowe, lokaty – wybierz rozwiązania, które nie nadwyrężą Twojego budżetu, a wręcz mogą przyczynić się do wygenerowania oszczędności / zarobku.
  6. Kompleksowe ubezpieczenie na życie – uruchom swoją pierwszą polisę lub przeanalizuj obecną – zadbaj o ochronę, która naprawdę działa i realnie Cię zabezpiecza, a nie jest obwarowana licznymi wyłączeniami czy innymi „kruczkami”.

Jestem przekonany, że wiedza finansowa zebrana w Niezbędniku będzie dla Ciebie przydatna i jednocześnie proszę o Twoją opinię w zakresie przygotowanych materiałów – co jest w nich dla Ciebie cennego, czego Ci brakuje, czego potrzebujesz więcej, a może czego jest za dużo?

Każda opinia jest dla mnie bardzo cenna oraz z pewnością będzie przeanalizowana i wzięta pod uwagę przy rozwoju bloga 🙂 . Zostaw komentarz pod wpisem lub napisz do mnie na kontakt@sposobnafinanse.pl .

Czy mogę korzystać z tej wiedzy za darmo?

TAK, przygotowane materiały są dla Ciebie dostępne bez żadnych ograniczeń, nie musisz ponosić opłat, by móc czytać posty, słuchać podcastu, pobierać i wykorzystywać udostępniane przeze mnie arkusze.

Cała wiedza finansowa zawarta na blogu oraz publikowana w ramach Finansowego Niezbędnika jest zupełnie bezpłatna, ogólnodostępna. Dokładam także wszelkich starań, by była to wiedza w jasnej, przejrzystej formie, by artykuły dobrze się czytało a podcasty miło słuchało 🙂 .

Prezentowane materiały tworzę również w oparciu o wiarygodne i sprawdzone źródła, bazuję także na własnych doświadczeniach. Przedstawiam Ci mój sposób na finanse, który jest rezultatem właśnie przyjętych przeze mnie metod działania w ramach usprawniania budżetu domowego i budowania solidnych finansów osobistych.

Czy ta wiedza finansowa będzie dla mnie wystarczająca?

Kiedy tworzę treści na bloga to zawsze towarzyszy mi jeden nadrzędny cel – cała zawartość bloga ma być jak najbardziej wartościowa, wpisy mają dostarczać porządną dawkę przydatnej i rzetelnej wiedzy, która dotrze do jak najszerszego grona Odbiorców.

Poruszam zagadnienia takie jak: prowadzenie budżetu domowego, szukanie oszczędności, budowanie celów oszczędnościowych, dążenie do wolności finansowej itp. Jestem przekonany, iż artykuły, podcast oraz stworzone przeze mnie narzędzia wesprą Cię w pracy nad swoimi finansami osobistymi.

Jednocześnie zdaję sobie sprawę, iż wiedza finansowa to bardzo szerokie, dynamiczne zagadnienie, czasami zależne nawet od punktu widzenia danej osoby oraz doświadczeń życiowych, z którymi ktoś miał / ma do czynienia.

Dlatego niezmiennie zachęcam Cię do śledzenia nowości na blogu. W planach jest oczywiście dostarczanie kolejnych treści, które przyczynią się do rozwoju i kształtowania Twojej wiedzy o finansach.

Bardzo liczę, że zarówno dłuższe artykuły, jak i wprowadzone nowe, krótkie formy wpisów, trafią do Ciebie i będą stanowiły nie tylko źródło finansowej wiedzy, ale także dodadzą Ci motywacji i zapewnią inspirację do działania z własnymi finansami osobistymi!

Mam nadzieję, że wiedza finansowa, którą szerzę na blogu, dostarczy Ci tego, czego w tym zakresie potrzebujesz. A jeśli masz swoje pomysły, przemyślenia, spostrzeżenia – proszę o kontakt. Każda wiadomość i komentarz od Was, Czytelników, są dla mnie niezwykle cenne i zawsze mile widziane! 😀

Podziel się tą treścią z innymi! Dziękuję :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *